Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Dla kogo kurs programowania online dla dzieci?

Dla kogo kurs programowania online dla dzieci?

Nadszedł czas, kiedy rzeczywistość zaczyna mieć nieco inną definicję, niż miała przez setki jak nie tysiące lat. W dobie cyfrowych możliwości okazuje się, że to, co znajduje się w Internecie, też jest rzeczywiste. Jeszcze 2-3 dekady temu bardzo mocno oddzielaliśmy tak zwany „real” od możliwości cyfrowych. Teraz, wszystko zaczyna spajać się w jedność, a wielu z nas nie wyobraża sobie opcji świata, w której nie ma łatwego dostępu do sieci z każdego zakątka kuli ziemskiej.

W Internecie mamy swoje konta bankowe, profile zaufane w instytucjach, dostęp do darmowej, ale i wykupionej przez nas rozrywki i wiele, wiele więcej. Tym samym do sieci przenika każda dziedzina życia. Pamiętajmy więc, że jedną z fundamentalnych dla rozwoju ludzkości jest edukacja.

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online to kolejna opcja przybliżająca nas do tego, aby całkowicie zanurzyć się w cyfrowych możliwościach. Nasza szkołą programowania dla dzieci w Głogowie to teraz także kurs programowania online dostosowany do potrzeb najmłodszego pokolenia.

Kto korzysta z kursów programowania dla dzieci i młodzieży online?

Zacznijmy od tego, że nauka przez Internet jest odpowiednia dla każdego, kto tylko zechce w ten sposób rozwijać swoje możliwości. Jednak tym, co popchnęło nas do stworzenia opcji rozwoju poprzez sieć, były częste zapytania o możliwości nauki w mniejszych miejscowościach, z dala od dużych miast. Uruchamiając zapisy na pierwsze kursy, nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania, a tym samym tego, jak niezwykle mocno wyrównuje to szanse w edukacji programistycznej młodzieży z mniejszych miejscowości. Teraz wiemy, że był to strzał w dziesiątkę, dlatego nasze kolejne kursy tematyczne także będą prowadzone poprzez sieć.

W ten sposób uczniowie minimalizują problem braku czasu, dojazdów a też i kwestie finansowe. Nauka programowania dla dzieci i młodzieży online daje też możliwości uczestniczenia w zajęciach tym, którzy do tej pory nie mogli tego robić, ze względu na inne ograniczenia uniemożliwiające im korzystania z opcji stacjonarnych. Wśród nich częste zmiany miejsca pobytu, czy stan zdrowia.

Czy nauka programowania online jest efektywna?

Stworzyliśmy nasze kursy w taki sposób, aby łączyły one w sobie nasze doświadczenie, oczekiwania słuchaczy i możliwości technologiczne. Wyniki testów dotychczasowych absolwentów potakują, że rozwijamy taki sam poziom umiejętności zarówno w uczniach korzystających z nauki stacjonarnej, jak i tych uczestniczących w zajęciach online.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *