Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Dlaczego kodowanie dla dzieci?

Dlaczego kodowanie dla dzieci?

Dlaczego kodowanie dla dzieci?

Nie ma wątpliwości, że informatyka jest niezbędna dla naszego życia. Technologia sprawia, że ​​nasze życie jest łatwiejsze (przez większość czasu!), A gdziekolwiek się nie obrócimy jesteśmy otoczeni technologią. Od telewizora do telefonu po samochód i inteligentne urządzenia domowe.

Czasami nie mamy pojęcia, czy któreś z dzieci zdecyduje się pracować w jakiejś branży informatyki, gdy wejdzie na rynek pracy, ale ważne jest rozumieć, że dzieci muszą zrozumieć znaczenie technologii, jak działają programy komputerowe. Używanie kodu jest naprawdę fajne i pomaga dzieciom rozwijać ważne umiejętności myślenia i uczenia się.

Co to jest kodowanie?

Kodowanie to czynność pisania instrukcji dla komputera, aby komputer wykonał zadanie. Kodowanie można również nazywać programowaniem. Gotowy zestaw instrukcji komputerowych nazywany jest programem.

Każda aplikacja, gra i program, którego używamy, wymaga kodu do pracy. Wiele naszych urządzeń gospodarstwa domowego, a nawet nasze samochody, wymagają także programowania.

Aby program działał, musi być napisany w sposób zrozumiały dla komputera. Odbywa się to za pomocą odpowiedniego języka. Istnieją różne języki komputerowe przeznaczone dla różnych typów programów komputerowych.

Te języki komputerowe to HTML, Javascript, C i Python. Zasadniczo język kodowania przekształca wygenerowane instrukcje ludzkie w kod binarny – to znaczy ciągi zer i jedynek informujące komputer, co ma robić.

Kodowanie dla dzieci

Ucząc się kodowania, dzieci zazwyczaj uczą się korzystać z uproszczonych, wizualnych narzędzi programistycznych, które pozwalają im budować programy z gotowymi blokami kodów, które można zestawiać razem, tworząc sekwencję instrukcji.

Dzieci zazwyczaj przechodzą do nauki programowania za pomocą tekstowych języków programowania, które używają słów, skrótów, liczb i symboli do tworzenia instrukcji.

Bardzo małe dzieci mogą zacząć uczyć się zasad kodowania nawet bez dotykania komputera. Są wśród nich takie typy zabaw, które umożliwiają dzieciom poznanie podstawowych zasad kodowania i opracowanie logicznych sekwencji myślenia, będąc pomocnymi po rozpoczęciu nauki kodowania na komputerze.

Myślenie komputacyjne.

Aby nauczyć się kodować dzieci, należy również zrozumieć, jak działają komputery, rozwijając myślenie komputacyjne.  Wymaga ono logicznego procesu myślowego w celu rozwiązania problemu, w tym zdolność do wykrywania i rozwiązywania błędów, gdy program nie działa tak, jak było zamierzone.

Dlaczego uczyć dzieci kodu?

Kodowanie dla dzieci w Głogowie uczy dzieci, że znalezienie rozwiązania problemu często wiąże się z logiczną sekwencją kroków lub działań. Pomaga rozwijać umiejętności takie jak wytrwałość, próby i błędy oraz zrozumienie przyczyny i skutku, analityczne myślenie i rozumowanie, a także umiejętności matematyczne i językowe. To także wyzwanie dla dzieci do kreatywnego myślenia i realizowania innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *