Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Nauka programowania – co to jest?

Nauka programowania dla dzieci to jeden z obecnych szybko rozwijających się trendów w dzisiejszej edukacji. Nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli spojrzy się obiektywnie na to, jak ogromny skok technologiczny zaliczył nasz świat w ciągu zaledwie kilku dekad. Chcemy utrzymać takie tempo, nauczyliśmy się już i po prostu przyzwyczailiśmy do tego, że wszystko co wymyślimy, może być w zasięgu naszej ręki. Przez to też bierzemy odpowiedzialność za to, by wykształcić przyszłe pokolenia tak, aby mogły one dalej rozwiać nasze społeczeństwo w takim, a nie innym kierunku.

Dlaczego akurat nauka programowania? Bo weszliśmy w erę cyfrowego rozwoju na tyle silnego, że przekształcamy wszelakie rozwiązania, które ludzkość odkrywała przez tysiące lat w innowacyjne urządzenia i systemy. Cały świat uległ już cyfryzacji, a zadaniem przyszłego pokolenia będzie utrzymanie takiego tempa rozwoju. Wszystko to, o czym tu mówimy, zawdzięczamy głównie inżynierom – programistom, specjalistom. Dlatego tak ważne jest, aby przyszłość dawała ich coraz więcej.

Motywacja do nauki programowania

Posłanie dziecka na warsztaty programowania dla dzieci (Głogów posiada na swoim terenie także naszą ofertę), to niezwykła inwestycja zarówno w jego przyszłość, jak i możliwy wpływ na dalszy rozwój naszego świata.

Ponadto programiści to w tej chwili jeden z najbardziej pożądanych zawodów a niestety dotychczasowe systemy edukacji nie stawiały na ten kierunek rozwoju, stąd brak ich na rynku w odpowiednich ilościach. Szacuje się, że do końca najbliższego dziesięciolecia popyt nie będzie spadał, a wręcz przeciwnie. Planowane są miliony miejsc pracy na całym świecie dla tych, trzy umieją tworzyć i obsługiwać najnowocześniejsze rozwiązania.

Nauka programowania. Co na początek?

Zacząć można na wiele sposobów. Oto te najpopularniejsze:

kursy programowania online.

Zalety:

Jest to ciekawa alternatywa dla osób, które z jakichś powodów nie mogą brać udziału w lekcjach i zajęciach stacjonarnych.

Wady:

Jest to w pewnym stopniu nauka samodzielna, a tym samym wymaga od słuchacza pewnej samodyscypliny i chęci. Nie nadaje się więc dla każdego, a młodsze dzieciaki niekoniecznie będą w stanie przyswoić samemu materiał.

Na co zwracać uwagę?

Głównie na to, aby zajęcia były prowadzone przez osoby, z którymi można mieć stały kontakt, zadawać im pytania, podsyłać swoje osiągnięcie do oceny.

– stacjonarna nauka kodowania.

Zalety:

Najlepsza opcja dla dzieci i ciekawa dla osób starszych. Kursy pozwala nie tylko zapoznacie programistycznymi pojęciami, ale także uczą pracy w zespole i innych umiejętności miękkich potrzebnych w pracy kodera.

Wady:

Dla niektórych wadą może być to, iż jest to dodatkowy obowiązek w ciągu tygodnia.

Na co zwracać uwagę?

Na to czy kurs programowania dla dzieci i młodzieży jest prowadzony przez odpowiednio wykształconą kadrę oraz zajęcia są dostosowane do wieku i potrzeb słuchaczy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *