Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Głogów

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Głogów

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

W obecnych czasach zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie kursów, warsztatów i innych różnego typu spotkań pojawiają się coraz częściej jako stały element życia najmłodszych. Jednak często tak naprawdę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy nasze dziecko jest już wystarczająco dojrzałe, aby rozumieć potrzebę kształcenia, albo czy tego typu atrakcjami nie zajmiemy mu i tak już zajętego ciągłymi wymaganiami życia. Okazuje się jednak, że nie ma większego znaczenia wiek dziecka, o ile odpowiednie zajęcia dodatkowe są dobrane do jego etapu rozwoju. I tak zajęcia dla nastolatków jak najbardziej mogą być nauką w pełnym tego słowa znaczeniu, natomiast dla przedszkolaków, powinny być raczej zabawą… znów dla zupełnie małych dzieci, propozycją spotkań, gdzie dziecko poznaje świat wraz z rodzicem.

Aby dziecko mogło rozwijać się wielokierunkowo wystarczy znaleźć pasujące do jego zainteresowań zajęcia dodatkowe dla dzieci. Głogów ma kilka ciekawych miejsc, których część postaramy się opisać.

Rusz się!

Ruch i aktywność fizyczna, jedna z najbardziej zaniedbywanych w ostatnich czasie opcji na spędzanie wolnego czasu. Kondycja najmłodszej części społeczeństwa nigdy nie była tak zła jak obecnie. Wiele dzieciaków nawet nie ćwiczy już na lekcjach wychowania fizycznego. Dosięga je epidemia otyłości lub w najlepszym przypadku nadwagi, która odbija się na ich całym życiu, rozwoju i stanie zdrowia. Z drugiej strony naturalnym dla każdego dziecka jest potrzeba wyładowania rosnącej w nim energii. Jak zrobić to w najlepszy i najbardziej rozwijający sposób? Zapisać na fajne zajęcia dodatkowe dla dzieci, które wspomogą ich rozwój i zaspokoją potrzeby organizmu. Dla maluchów polecamy zajęcia Zabawa i Trampolinki w Akademii Ruchu w Głogowie, takiej dawki energii nie będą w stanie spalić nigdzie indziej. Z kolei dla młodzieży możemy zaproponować zajęcia z tańca nowoczesnego.

Twórz!

Rośnie mały artysta? No to zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży! Pozwalają one odnaleźć w sobie talent, jak i pielęgnować go w najlepszy możliwy sposób. Zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie ognisk plastycznych to jedna z najpopularniejszych opcji na zajęcia pozaszkolne. Wynika to zarówno z naturalnej potrzeby tworzenia, która pojawia się na pewnym etapie rozwoju, jak i tego, jak niezwykle rozwijające w wielu różnych kierunkach są warsztaty stawiające na sztukę. Pozwalają one na pobudzenie kreatywności, zdolności manualnych, empatii i metod wyrażania siebie. Co w Głogowie? Miejski Ośrodek Kultury pozwoli na dobranie odpowiednich form i zajęć do zainteresowań.

Mów!

Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci to w naszym zestawieniu nie może zabraknąć kursów językowych. Pedagodzy zgodnie mówią o tym, że nauka języka obcego od najmłodszych lat nie tylko nie zaburza odpowiedniego rozwoju komunikacyjnego nawet najmłodszych dzieci, ale i dodatkowo wspomaga wszechstronny rozwój mózgu, sieci neuronowych i ośrodków odpowiedzialnych za komunikację werbalną i niewerbalną. O tym, że znajomość języka jest już nie tylko atutem, ale jednym z podstawowych wymagań na rynku pracy nie trzeba chyba wspominać. Wszystko więc przemawia za tym, że kursy językowe mogą okazać się jedną z najciekawszych opcji na zajęcia pozalekcyjne.

Kreuj!

Programowanie to już tylko specjalizacja na późniejsze etapy życia, ale coraz głośniej mówi się o potrzebie nauki go, jako elementarnej wiedzy od najmłodszych lat. Rozwijamy się technologicznie a umiejętność obsługi i tworzenia nowych rozwiązań jest jedną z najważniejszych. Szacuje się, że umiejętność programowania w ciągu kolejnej dekady stanie się kluczowa dla ogromu stanowisk pracy. Wynikiem tego jest wszechobecne, ogólnoświatowe poruszenie w kierunku wprowadzania podstaw programowania od najwcześniejszych lat szkolnych. Niestety zanim projekty takie przyjmą się we wszystkich szkołach minie jeszcze trochę czasu, który moglibyśmy już poświęcać na naukę tego niezwykle ważnego kierunku. Ponadto zajęcia informatyczne dla dzieci uczące kodowania to także rozwój umiejętności takich jak logiczne i analityczne myślenie, projektowanie, rozwiązywanie problemów i komunikacja. Zapraszamy na kursy programowania dla dzieci w szkole Zaprogramowani.com, aby już od teraz dzieci i młodzież mogły na bieżąco śledzić i rozwijać się w tej dziedzinie. Oferta naszych zajęć dodatkowych znajduje się tutaj.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci, czy warto?

Niezależnie od wieku i zainteresowań człowieka, poznawanie kolejnych dziedzin życia, nauka nowych umiejętności i zagłębianie się w ciekawe meandry kolejnych kierunków fascynuje. W przypadku dzieci, jest to też rozwój oscylujący wokół wielu różnych poziomów. Pogłębianie hobby czy rozwój nowej pasji sprawia, że dziecko uczy się pewności siebie i akceptacji swojej osoby, jest motorem napędowym dla kolejnych aktywności, fascynuje, rozwija umysł (a czasami też ciało), wpływa na wrażliwość i zachowania społeczne. Dlatego zajęcia dodatkowe dla dzieci niezależnie od ich tematu przewodniego są jedną z najlepszych opcji na rozwój młodego człowieka, zafascynowanego otaczającym go światem, chłonącym nowe informacje i czerpiącym z tego radość. Rodzic, który stawia na najlepsze dzieciństwo powinien zastanowić się nad tym, czy w zasięgu jego możliwości nie pojawiają się warsztaty i zajęcia, które staną się dla dziecka swego rodzaju życiowym akumulatorem.


Komentarze

  1. MamaKarola

    Odpowiadając na pierwsze pytanie z artykułu… moim zdaniem dopiero jak samo zechce. Nie ma sensu zmuszać do zajęć, bo nie dość że dziecko się zniechęci, to jeszcze w przyszłości nie będzie zainteresowane żadną formą dodatkowej edukacji. Pierwsze zajęcia mojego syna odbyły się w zeszłym roku w Waszej szkole, bo wtedy przyszedł i powiedział że koledzy uczęszczają i on także chce. Po nauce u Was chce się zapisać na kolejne 😉

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *